DSpace
[Register]
 

eKhNUIR >
Фізичний факультет >
Навчальні видання. Фізичний факультет >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16180

Название: Основи елементарної астрономії : навчальний посібник
Авторы: Захожай, В.А.
Захожай, О.В.
Ключевые слова: Research Subject Categories::NATURAL SCIENCES::Physics::Astronomy and astrophysics
Астрономія як наука про Всесвіт
Спостережна та практична астрономія
Методи астрономічних досліджень
Космічні тіла
Зоряні та планетні системи
Космографія
Еволюція об’єктів Всесвіту
Issue Date: 2021
Издатель: Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна
Библиографическое описание: Захожай В. А. Основи елементарної астрономії : навчальний посібник / В. А. Захожай, О. В. Захожай. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2021. – 232 с.
Краткий осмотр (реферат): Ця книга пропонується аматорам астрономії, учням старшої школи і вчителям, які викладають цей предмет, та підготовлена з урахуванням навчальної програми астрономії, розробленої Національною академією наук України.
Описание: У пропонованій книзі «Основи елементарної астрономії» (далі в тексті скорочено – Основи) послідовність викладання матеріалу дещо відходить від загальноприйнятої в підручниках з астрономії. Це пов’язано з тим, що накопичення спостережного та теоретичного матеріалу в астрономії у минулому столітті та особливо в останні роки дало їй змогу вийти на принципово новий рівень дослідження та розвитку. Астрономія перестала бути перш за все спостережною наукою. З’явилися достатні об’єктивні підстави для узагальнення знань про космічні об’єкти, що вимагає і відповідного нового підходу до викладання предмета. З іншого боку, автори поставили перед собою мету представити матеріал таким чином, щоб він не був рутинним, а був цікавим для читача. Щоб після засвоєння матеріалу читач оволодів базовими знаннями про фізичні властивості астрономічних об’єктів, їх устрій, просторове розташування, походження й еволюцію. Випускник загальноосвітнього навчального закладу після оволодіння матеріалом книги в рамках рівня стандарту повинен вміти пояснювати відомі астрономічні явища, знати місце людини в Космосі, орієнтуватися в загальній науковій астрономічній інформації, відокремлювати наукову картину світу від ненаукової, розрізняти астрономію й астрологію, знати місце предмета в міждисциплінарній проблемі пошуку життя у Всесвіті тощо.
URI: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16180
Appears in Collections:Навчальні видання. НДІ астрономії
Навчальні видання. Філософський факультет
Навчальні видання. Фізичний факультет

Files in This Item:

File Description SizeFormat
АСТРОНОМІЯ_Захожай.pdf13,34 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! Яндекс цитирования DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback